REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tokat Haber TV

TOKAT TANITIM GÜNLERİ İLE İLGİLİ YENİ GELİŞME!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TOKAT TANITIM GÜNLERİ İLE İLGİLİ YENİ GELİŞME!
76
23 Kasım 2022 - 14:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tosiad Başkanı Av. Süleyman Kaya, Tokat Tanıtım Günleri için İstanbul Büyükşehir Belediyesinin ücretsiz tahsis ettiği yeri, Tokat esnafına fahiş fiyattan satan STK ve simsarlara suç duyurusu yapacaklarını söyledi.

Tokatlı SanayiciYönetici ve İş İnsanları Derneği, (Tosiad) genel Başkanı Av. Süleyman Kaya Tokat Tanıtım Günleri adı altında yapılan organizasyonda suç işlendiği ve konuyla alakalı suç duyurusunda bulunulacağını söyledi.

İŞTE O ÇARPICI AÇIKLAMA;

“Tokat’ımız ve Ülkemiz bugünlerde ekonomik krizden geçiyor. Halkımız işini kaybetmekten ve geleceğinden endişe ediyor. İşadamlarımız, Sanayicilerimiz ve esnaflarımız bu zorlu ekonomik koşullarına rağmen ayakta durmaya ve millete hizmet yönünde canhıraş çırpınırken 1-4 Aralık tarihlerinde İstanbul’da yapılacak olan Tokat Tanıtım Günleri’nde ürünlerimizin sergilenmesi ve tanıtılması için stant ücreti adı altında birkaç m2’lik alanı 20 Bin Lira gibi fahiş bir fiyata kiralanması hem esnafımızı hem de Tokat halkımızı derinden üzmüştür.

SUÇ DUYURUSU

Tanıtım günleri etkinlik alanının kamuya ücretsiz tahsiz edildiği, ama bu alanların birilerince parayla kiralandığı konusuna da giren Kaya şunları söyledi; Bu organizasyonların yapılması için İstanbul’da 2 alan bulunmaktadır. Bunlardan birisi Yenikapı’da bulunan Etkinlik alanı diğeri de Maltepe’de bulunan etkinlik alanıdır. Her iki alanda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığının uhdesinde bulunmaktadır.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Bu 2 etkinlik alanında yapılacak il tanıtım günleri için herhangi bir ücret talep etmemektedir. Alandaki stantlardan tutunda ses sistemi, elektrik vs. her şeyi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı karşılamaktadır. Hal böyle iken 1-4 Aralık tarihlerinde yapılacak olan Tokat’ımızın tanıtımı ve ürünlerimizin sergilenmesi için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığının ücretsiz verdiği bir yeri Tokatlı esnaflarımıza 20 Bin TL. ye kiralanması ve esnaflarımızın zora sokulmasının herhangi bir gereği yoktur.
Ayrıca Kamunun ücretsiz tahsis ettiği yerleri ücretli satmakta suç teşkil etmektedir. (Konu hakkında Savcılığa ayrıca suç duyurusunda bulunulacaktır.)

5 MİLYON LİRA KİMLERİN CEBİNE GİDİYOR?

TOSİAD Başkanı Kaya, sözlerine şöyle devam etti; Tokat Sanayici ve İşadamları Derneği olarak konu tarafımızca takip edilmektedir.  Takiplerimizde Bir gazeteci arkadaşımızın yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Tanıtım günleri tertip komitesi, etkinliğin organizasyonu için Ordulu bir ajansla anlaşıldığı ve bu ajansında Etkinlik alanındaki yaklaşık 103 standı ücreti mukabilinde fahiş fiyatlarla kiraya verdiği anlaşılmaktadır.
Stant Kira bedelleri ve sponsor destekleri ile ajans yaklaşık buradan 5 Milyon Türk Lirasına yakın bir gelir elde edeceği bilgileri de tarafımıza iletilmektedir.
Tokat Sanayici ve İşadamları Derneği (Tosiad) Başkanı olarak Tokatlı Esnaflarımızın, Sanayicilerimizin, İşadamlarımızın memleketimize ve ülkemize değer katan tüm hemşerilerimizin haklı sorunlarında yanlarında olduklarımızı 1-4 Aralık tarihlerinde yapılacak olan Tokat Tanıtım Günlerinin organizasyonunda ortaya çıkabilecek tüm olumsuz ve hukuksuz yanlarını takip ederek gereğini yapacağımızı bilmenizi isterim.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.