REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tokat Haber TV

Zile’de Ata Tohumu Karakılçık Buğdayının Hasadı Yapıldı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Zile’de Ata Tohumu Karakılçık Buğdayının Hasadı Yapıldı
75
25 Temmuz 2023 - 8:24
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Zile Belediyesi tarafından başlatılan proje kapsamında İstasyon Mahallesi’ndeki tarım arazisine ekilen karakılçık buğdayının hasadı yapıldı. Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, sağlıklı gıdaya yerel tohumlarla ulaşılabileceğini belirtti ve ata tohumunun ilçede yetiştirilmesi için çalışmalara devam ettiklerini ifade etti.

Zile Belediyesi olarak halkın ve ülkenin sağlıklı gıdaya erişimi noktasında misyonlarının olduğunu vurgulayan Sargın, projeyi sürdürebilmek için kendilerine özgü tohumlarla elde ettikleri ürünleri ihtiyaç duyan insanlara sunmalarının gerektiğini söyledi. İlçenin gelişmesi açısından turizm ve tarım odaklı çalışmaların devam edeceğini belirten Sargın, Zile Belediyesi olarak kırsalda hizmet etmeye, kırsaldaki vatandaşların yanında olmaya ve yerel tohumlarla tarımı desteklemeye devam edeceklerini ifade etti.

Tokat’ın Zile ilçesinde ata tohumu olan karakılçık buğdayının hasadı yapıldı.

Zile Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, karakılçık buğdayını yaygınlaştırma ve buğday üreticilerine destek verme amacıyla başlatılan proje kapsamında İstasyon Mahallesi’ndeki tarım arazisine ekilen karakılçık buğdayının hasadı yapıldı.

Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, sağlıklı gıdaya yerel tohumlarla ulaşılabileceğini ifade etti.

Ata tohumunun ilçede yetiştirilmesi için çalışmalara devam ettiklerini belirten Sargın, şunları kaydetti:

“Karakılçık buğdayımızın bu yıl da hasadını yapmanın mutluluğu yaşıyoruz. Pandemi sürecinde özellikle ülkelerin bu dönemde üzerinde durdukları en önemli konulardan bir tanesi de gıda arz güvenliğidir. Bu vesileyle Zile gibi geniş tarım arazilerine sahip, iklim bakımından elverişli bu bölgelerde çok önemli bir misyonumuz var. Zile Belediyesi olarak halkımızın ve elbette ülkemizin sağlıklı gıdaya erişimi noktasında bir misyona sahibiz. Bu projeyi sürdürebilmek için kendimize özgü bu tür tohumlarla elde ettiğimiz ürünleri ihtiyaç duyan insanlara sunmamız gerekiyor. Bu açıdan bu çalışmayı önemsiyoruz. İlçemizin gelişmesi açısından turizm ve tarım odaklı çalışmalarımız devam edecektir. Zile Belediyesi olarak kırsalda hizmet etmeye, kırsaldaki vatandaşlarımızın yanında olmaya ve yerel tohumlarla tarımı desteklemeye devam edeceğiz.”

Kaynak: AA
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.